چگونه فیش حج تمتع بخریم؟

در دین اسلام حج بسیار مهم تلقی می شود. به همین دلیل سالانه حج تمتع با حضور میلیون ها انسان در شهر مکه برگزار می شود. افرادی که نمی توانند از طریق سازمان حج فیش تمتع دریافت کنند تمایل دارند از طریق خرید فیش حج تمتع به این سفر مشرف شودند. اما سوال عمده انها این است که چگونه فیش حج تمتع  بخریم؟ ما در این مقاله به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

در ابتدا و و پیش از پاسخ به سوالات اصلی شما در مورد اینکه  چگونه فیش حج تمتع بخریم؟ یا اینکه بهتر است از کجا این فیش حج تمتع را تهیه کنیم؟ باید نکاتی مهم در مورد خرید فیش حج تمتع به شما بگوییم. در مورد خرید و فروش فیش حج تمتع نیز مانند هر نوع معامله دیگر دست دلالان سبب افزایش بهای خواهد شد. بسیاری از افراد نیز ناخواسته و به دلیل عدم آگاهی گرفتار دست این شیادان خواهند شد. به دلیل اهمیت حج در دین اسلام، بسیاری از افراد حاضرند به هر قیمت فیش حج تمتع را خریداری کنند. اما غافل از اینکه علاقه آنها به دیدار خانه محبوب می تواند به بار اقتصادی زیادی به سایر دوستداران زیارت خانه امن الهی تحمیل کند.

از کجا و چگونه فیش حج تمتع بخریم؟

در مورد فیش حج تمتع در هر دو بخش خرید یا فروش، قیمت بسیار مهم است. بهترین راه برای کسب اطلاع دقیق از قیمت فیش حج تمتع مراجعه به یکی از دفاتر معتبر و دارای مجوز رسمی از سازمان حج و زیارت در زمینه واگذاری فیش حج تمتع مراجعه کرد. طبق بررسی ما تعداد این دفاتر معتبر در سراسر کشور در حدود دو هزار و پانصد دفتر فعال و رسمی است. شما تنها با یک مراجعه حضوری می توانید از قیمت فیش تمتع آن مطلع شوید.

دقت داشته باید هنگام خرید فیش حج تمتع ، حتما باید نام خریدار جدید در سند قطعی وارد شود. طبق قانون، فروشنده فیش حج تمتع تنها یک مرتبه و فقط به یک نفر می تواند فیش را واگذار کند. در بسیاری از موارد قیمت خرید و فروش توافقی فیش تمتع است. و بسته به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه سالانه مقدار آن تغییر می کند. در هنگام خرید فیش تمتع دقت داشته باشید که حتما این نوع فیش تمتع را از دفاتر معتبر وابسته به سازمان حج و زیارت تهیه کنید. زیرا واسطه ها هم قیمتی بسیار بالاتر از مقدار واقعی به شما پیشنهاد خواهند داد و از طرف دیگر، فیش تمتع تهیه شده از این واسطه ها از نظر سازمان حج و زیارت فاقد اعتبار است.

نکته مهم دیگری که در تعیین قیمت فیش حج تمتع بسیار مهم است، سال تشرف و زمان واریز وجه است. زیرا شرایط اقتصادی ثابت نیست و فیش تمتعی که شما می توانید امسال بخرید قطعا با قیمت همان فیش تمتع در سال بعد بسیار فرق دارد. در هنگام اعزام حتما باید کاروان ها با همان تعدادی که به آنها اجازه داده شده، عازم بیت الله الحرام شوند. اما ممکن است بنا به دلایل مختلف بعضی از دارندگان فیش نتواند عازم این سفر روحانی شوند. در این مواقع، سازمان حج فراخوان هایی اعلام می کنند و دارندگان فیش تمتع می توانند مابقی هزینه را واریز نموده و عازم این سفر روحانی شوند.

نکته مهم دیگری که در تعیین قیمت فیش تمتع مهم است، شهر ثبت نام و محل اعزام زائران است. برای مثال اگر فیش از تهران صادر شده باشد و محل اعزام نیز فرودگاه تهران باشد، در مقایسه با سایر فیش های حج تمتع قیمت بالاتری خواهد داشت. پس باید در حین خرید فیش تمتع به این موارد توجه داشته باشید. و حتما فیش تمتع را از دفاتر معتبر بخرید تا علاوه بر حذف واسطه ها ناچار به پرداخت هزینه بیشتر نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *